Youtube'den Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Youtube'den Para Kazanma Şartları Nelerdir?

 

Youtube dünyanın en büyük video ağı olmanın yanı sıra Google himayesinde olması sebebiyle reklam ağları arasında da büyük bir sükseye sahip. Dolayısıyla Youtube’tan para kazanma şartları herkesin dikkatini çeken bir ayrıntıya dönüşüyor. Keza birbirinden farklı konseptlerle açılan kanallar insanlara inanılmaz yüksek kazançlar verebiliyor.

 

Tabii ki Youtube para kazanma şartları dahilinde bazı kıstasların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Bu şartlar arasında şunlar yer alıyor.

  • İçeriğin Youtube politikalarına uygun olması
  • Youtube Partnership Program yani Youtube İş Ortağı Programının aktif olduğu bir ülkede içerik üretmek
  • Son 1 yıllık izlenme süresinin 4.000 saati aşmış olması
  • En az 1.000 aboneye sahip olmak

 

Youtube Para Kazanmayı Aktifleştirme

 

Yukarıda yer alan Youtube’tan para kazanma koşullarını karşıladığınıza inanıyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bir Google Adsense hesabıdır. Adsense programı aynı zamanda reklam verenlerin reklamlarını uygun içeriklerle bütünleşerek yayıncılara aktaran bir aracı hizmettir. Video içeriklerinize eklenecek olan reklamlar için Adsense hesabı önemli bir entegrasyondur.

 

Youtube Partnership Program dahilinde başvurunuz kabul edildiğinde zaten yukarıdaki şartları sağlamış ve bir Adsense hesabına sahip olmuşsunuz demektir. Akabinde şu adımları izleyerek Youtube para kazanma aktifleştirme adımını tamamlayabilirsiniz.

  • Youtube hesabınızdan İçerik Stüdyosu sekmesine geçin.
  • Kanal diyerek ardından Durum sekmesine ilerleyin.
  • Para Kazanma kısmının karşısındaki etkinleştir butonuna tıklayın.
  • Yönlendirmeleri takip ederek Adsense bağlantısını tamamlayın.

 

Youtube Para Kazanma Yolları

 

Youtube para kazanma yöntemleri arasında inanılmaz geniş bir seçenek hacmi yer alıyor. Bunların birincisi zaten Youtube iş ortağı programı dahilinde Adsense ile beraber reklam yayınlarından para kazanmak. Videonun başına, ortasına veya sonuna eklenecek olan reklamlar dahilinde görüntülenme ve tıklanma başına alacağınız ödemeler ana kazancınız olarak nitelendirilebilir.

 

Aynı zamanda popüler bir Youtube içeriği yarattığınızda sponsorluklar alabilir, sponsorlu videolar yayınlayarak çok daha büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Yine kitlenizin büyüklüğü ve içeriğinizin alaka düzeyine bağlı olarak kendi ürün ve hizmetlerinizin satışına yönlendirerek veya farklı bir satış ağına yönlendirerek ek affilate geliri elde etmeniz mümkün.