TikTok'ta En Çok Kazanan Fenomenler

TikTok'ta En Çok Kazanan Fenomenler

Türkiye'de aktif 73 milyon tekil kullanıcısı olan ve her geçen gün popülerliğini artıran tiktokta en çok kazanan fenomenler bu sefer de tanıtım reklamlarından dudak uçuklatacak teklifler aldılar. Peki bu kadar kazançları elde etmek için ne kadar uğraştılar?

Yeni nesil yani daha doğrusu metaverse kavramını konuştuğumuz şu günlerin dijital yıldızlarını doğuran içerik üretme ve dağıtma platformumuz TikTok, her geçen günde kendine yeni yıldızlar yetiştiriyor. Kazancın sınırsız olduğu bu platformda elde edilen gelirler milyonlarca doları bulurken ülkemizde bile yılda 10 milyon lira kazanan tiktokerlar olduğunu biliyoruz. Örneğin Nika adlı kullanıcı Tiktok'ta sadece bir şarkıyı tek videoda paylaşmak için 750 dolar talep edebiliyor. Bunun yanında sahip oldukları kitleleri büyük markalara yönlendirdiklerinde her satılan üründen en az %20 komisyon ve buna artı olarak da paylaşım ücreti talep ediyorlar. Bu yazımızda ise bu ticari mantığı sayesinde tiktokta en çok kazanan fenomenler başlığı altında tanıyacağımız birkaç isimden ve kazandıkları tutarlardan bahsedeceğiz.

                1 - Preston SEO,

2,3 Milyon takipçiye sahip olan bu yıldız, kişisel finansman yönetim fikirleri paylaşarak büyüttüğü hesabında sadece üç aylık kazanç olarak 45 Bin Dolar kazanıyor. Verdiği tavsiyelerle güzel bir yatırım ortamı kazanan Preston, sadece bu tavsiyeler dışında aldığı reklam ve tanıtımlardan ise ayrıyeten 10 bin dolar daha kazanıyor.

                2 - Vi Long,

Tam 1 milyon takipçisi olan Vi Long, sadece TikTok platformu içindeki bağışlardan ayda en az 35 bin dolar kazanıyor. Aldığı tanıtım ve reklamlarla bu kazancı yaklaşık olarak 50 bin ile 120 bin dolara kadar artış gösterebiliyor.

              3 - Charli D’Amelio,

100 Milyondan fazla takipçisi olan ve herkesin bildiği bu yıldız ise sadece sponsorlu tek bir videodan 16 bin dolar ile 40 bin dolar arası kazanıyor. Aylık geliri ise 410 Bin dolar ile 1 Milyon dolar arasında değişkenlik gösteriyor.

 

Sizlerin de bu denli yüksek gelirler elde edebilmeniz belki de bizlerin başlangıçtaki desteği sayesinde çok daha mümkün olabilir. Şimdi siz de kendinize en uygun olan TikTok fenomen paketlerinden birini seçin ve adınızı tiktokta en çok kazanan fenomenler arasına altın harflerle yazdırın.