Tiktok Kullanarak Habercilik Yapılır Mı?

Tiktok Kullanarak Habercilik Yapılır Mı?

Her geçen gün yeni bir konsepte imza atan TikTok, özellikle gündemi aşırı yoğun olan Türkiye gibi ülkelerde habercilik kanalı olarak kullanılmaya başlayalı epey zaman oluyor. Tiktok kullanarak habercilik yapılır mı sorusunu soran ne kadar kullanıcı varsa tiktok üzerinden hem canlı yayın konspti ile hem de gündeme dair gönderileri paylaşarak sürekli ana akım medyaya meydan okurcasına yeni nesil gazetecilik yapma peşine düşmüş durumda. Ancak TikTok kitlesi buna ne kadar aşina veya insanlar haber okumak için TikTok'u ne kadar tercih ediyorlar, orası da farklı bir boyut tabii.

2020 Yılından günümüze kadar uzanan kısa süreçte Türkiye'nin gündemi sınır göçmenleri ve bir çok problemle çok yoğun olmaya başladı. Haliyle haber kanalları da televizyon izlenmesinin oranlarının düştüğünü bildiği için başta Twitter ve Instagram olmak üzere özellikle de Tiktok'ta sürekli yayın yapmaya başladılar. Bu akımı yakalayan birkaç sosyal medya haber platformu da TikTok'ta haber içeriklerinin paylaşılmaya başlamasıyla ünlerine ve kazançlarına ekstra bir katkı yaptılar. Peki demografik yapısı göze alındığında bunu yapmak mantıklı mı? Yani tiktok kullanarak habercilik yapılır mı ?

Öncelikle Türkiye'deki kitlesinin yaş aralığı gittikçe genişleyen Tiktok, ilk kurulduğu zamanlarda 13 - 18 yaş aralığına hitap edecek içeriklere ve bu yaşlara uygun paylaşımlara açıktı. Daha sonra cinsel, politik, ağır roman eleştiri kitaplarındaki gibi karanlık bir havaya bürünen TikTok'ta şu anda kullanıcıların yaş aralığı 24 - 50 sınırlarına dayanmış bulunuyor. Bu yaş aralığındaki Türk insanının en çok sevdiği şeyse haber okumak, şüphesiz. Tiktok hesabınızın takipçi sayısı ve içeriklerinizin görüntülenmesiyle beraber yorum, beğeni ve paylaşım sayısı normalin üzerindeyse her türlü içeriği üretebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Sizler de şimdi Tiktok hesabınızı yükseltmek ve tiktok kullanarak habercilik yapılır mı sorusunun cevabını kendiniz oluşturmak istiyorsanız, fenomen paketlerimize göz atın. Sizlere özel hazırladığımız paketleri https://fenomenpaket.com/tiktok/ adresine giderek inceleyebilir, hemen kendinize en uygun paketi seçip hızlı bir şekilde hesabınızı büyütebilirsiniz. Böylece hem haber içeriklerini özgürce paylaşırken takipçilerinize güven, rakiplerinize de dişli bir rekabet ortamını kolayca sunabilirsiniz.