Twitter Spaces Ses Odası Nasıl Açılır?

Twitter Spaces Ses Odası Nasıl Açılır?

 

Twitter Spaces ses odası nasıl açılır konusu çok konuşuluyor. Çünkü sosyal medyada yeni nesil bir yükseliş trendini başlatan Clubhouse insanlarda farklı bir algı yarattı. Her zaman yazı veya görsel üzerine yoğunlaşan sosyal ağlar bu kez ses üzerine optimize edilmiş bir sosyal ağ ile karşılaştı. Kullanıcılar ise büyük bir ilgi göstererek ilk günlerinde Clubhouse indirmelerini yükseltti.

 

Dolayısıyla diğer sosyal medya devlerinin bunu entegrasyon süreci aslında ilk günlerden başlamıştı. Ki en önemli adımı da bunun için en uygun platformlardan birisi olan Twitter attı. Twitter Spaces özelliği insanlara aynı zamanda konuşarak veya dinleyerek bir fikir grubunun içerisine dahil olma şansı sundu.

 

Twitter Spaces Nedir?

 

Aynı zamanda Twitter mor oda nedir diye de sorulan Spaces alanı bir grup kurabileceğiniz, bu gruba insanların girip konuşmacıları dinleyebileceği özgür bir alandır. Dolayısıyla hem kendiniz hem de diğer konuşmacıları belirleyebilir, dinleyicilerle belirli bir grup konusu belirleyerek derinlemesine bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.

 

Bazen bir durumun kritiği, bazen olayların yorumlanması, bazen eğitim ya da bilgi paylaşımı bunun ana konusu olabilir. Hatta röportaj ve soru cevap şeklinde ilerleyen ve çeşitli sektörlerde kanaat önderlerini dahil eden Space odaları bile bulunabilir. Twitter Spaces odası nasıl açılır diyenler içinse artık bir sınırlama bulunmuyor.

 

Twitter Spaces Açmanın Şartları Neler?

 

Clubhouse sonrasında Twitter Spaces oda açma özelliğini yalnızca 600 kişiden fazla takipçisi olan kullanıcılara sundu. Fakat sonrasında bu sınırlamayı kaldırarak iOS ve Android kullanıcılarının tümüne bu hizmetten faydalanma şansı tanıdı. Bunun için tweet simgesine uzun basılı tutabilir, bir Spaces ses odası oluşturabilir, odanızı anında ya da ileri tarihli olarak oluşturabilirsiniz.

 

Yine odanıza bir isim verebilir, gizliliği ayarlayabilir, toplam 13 kişiden oluşan bir konuşmacı davet edebilir ve insanların dinleyici olarak dahil olmasını sağlayabilirsiniz. Mevcut takipçilerinize DM yoluyla Twitter Spaces linki paylaşarak dinleyici olmalarını sağlayabilir ya da oda linkinin paylaşılmasıyla takipçiniz olmayan insanların da giriş yapmasını mümkün kılabilirsiniz. Son dönemlerde en kullanışlı sosyal medya gelişimlerinden birisi olduğu söylenebilir.