Tiktok İzleme Geçmişi Görme

Tiktok İzleme Geçmişi Görme

 

Tiktok izleme geçmişi görme ile ilgili pek çok kişi sorun yaşıyor. Genel geçer bir kanı olarak sosyal ağlarda geçmişe dair pek çok ayrıntıya rastlıyoruz. Fakat kişisel gizlilik dahilinde Tiktok bu verilerin tümünü açık bir biçimde sunmuyor. Örneğin izleme geçmişinizi görebileceğiniz bir menü sekmesi yer almıyor.

 

Direkt olarak tek tıkla izlediğiniz geçmiş videoları sıralayabileceğiniz bir alan olmasa da veri olarak bunların tümünün kaydının tutulduğunu vurgulamak gerekiyor. Yani Tiktok izleme geçmişini görmek aslında mümkün olsa da bunun yöntemini bilenlerin sayısı az.

 

Tiktok İzleme Geçmişini Nasıl Görürüm?

 

Tiktok izleme geçmişi nerede diyenlere şu yolu izlemesini tavsiye edebiliriz.

  • Android ya da iOS cihazınızdan Tiktok uygulamasını açın.
  • Profilinize girdikten sonra üç nokta ile simgelenen açılır menüye tıklayın.
  • Ayarlar ve gizlilik menüsü diyerek devam edin.
  • Karşınıza çıkan alanda Hesap Yönet sekmesine tıklayarak hemen ardından Gizlilik seçeneğiyle tekrar devam edin.
  • Burada alt kısımda yer alan Verilerinizi İndirin kısmına gelin.
  • Açılan sayfada Verileri talep et bölümünü göreceksiniz.
  • Verileri talep et deyin ve aşağıda beklemede yazan bölümü görün.

 

Bu aşamaları tamamladıktan sonra Tiktok geçmiş görme işlemi aslında tamamlanmış oluyor. Beklemede ibaresi 24 saat içerisinde kaybolacak ve yerine indir gelecek. İndir dediğinizde ise bir dosya formatı olarak şimdiye kadar yaptığınız tüm aktiviteler listelenmiş olacak.

 

Tiktok İzleme Geçmişi Temizleme

 

Direkt olarak Tiktok izleme geçmişi silme gibi bir işlemin bulunmaması buna ait bir menü yapısının olmamasından kaynaklanıyor. Veritabanında tutulan verilerin size dosya olarak ulaştırılması ile elde edeceğiniz bu geçmiş aslında üçüncü kişilere ulaşmadığından sorun teşkil etmeyecektir.

 

Yani teknik olarak Tiktok izleme geçmişi temizleme gibi bir ihtiyacınız olmayabilir. Ancak hesabınıza dair tüm istatistikleri sıfırlamak ve hesabı kapatmak yani dondurmak dilediğiniz zaman mümkün olabiliyor. Genellikle Youtube gibi video içeriği izlemeye odaklı tüm platformlarda geçmişi menü tasarımıyla görebildiğimiz için temizleme ihtiyacı duymamız kadar doğal bir şey yok. Ancak Tiktok bu sorunu izleme geçmişini kişisel gizlilik kıstaslarına uygun şekilde sunarak çözmüş görünüyor.