İnstagram'da Reels Çekmek Mantıklı Mı?

İnstagram'da Reels Çekmek Mantıklı Mı?

Geçtiğimiz yılın başlarında Instagram, TikTok'taki izlenme sayılarına ve orada dönen kısa video kültürüne karşın Reels adında yeni bir özelliğini yayınladı, hepinizin bildiği gibi. Bu reels videoları sayesinde 15 - 30 saniye gibi çok kısa videolar içeren yepyeni bir para kazanma yöntemi ortaya çıkmış oldu. Dünya'da milyonlarca takipçisi olan insanlar öncelikle eğlenceli olacağını düşündüğü yeni konseptler ve yeni küçük çaplı skeçler yazarak mini tiyatrolar yayımladılar. Daha sonra ise TikTok içerisinde hali hazırda paylaşım yapan yerli ve yabancı herkes bu içeriklerini İnstagram içerisinde paylaşabileceklerini öğrenince İnstagram'a akın ettiler. Böylece İnstagram'da reels çekmek mantıklı mı sorusunu ilk kez onlar sormuş oldu.

Haliyle bizler de fenomenpaket.com olarak bu rağbet karşısında desteklerimizi esirgemeyeceğimizi duyurmak istedik. Ve bizler de İnstagram reels paketlerimizi duyurduk. Bu sayede artık reels çekmenin mantığı ile değil, bu çektiğiniz reelslerin izlenmelerinden edineceğiniz kitleleri yönlendirerek nasıl daha çok kazanabileceği ile ilgili çalışmalar yapabileceksiniz. Hem, isterseniz sadece izlenme de değil, bunun yanında doğal bir şekilde artan Türk gerçek takipçileri de eklerseniz hem kitleniz İnstagram yöneticileri nezdinde daha da gelişmiş görünecek hem de izlenmelerinizden etkilenen firmalar sizlerle sponsorluk için iletişime geçmeye can atabilecektir.

Bunun yanında, gerçekten gündemi ve güncel esprileri takip ederek onların birebir aynısı bile olsa içeriklerinizi bunlara göre oluşturursanız gerçekten de İnstagram'da reels çekmek mantıklı mı sorusunun cevabını kendi gözlerinizle göreceksiniz. Çünkü ciddi bir şekilde ele aldığımızda bu konu, doğru planlama ve plana disiplinli şekilde uyma prensibi sayesinde sizlere oldukça yüksek kazançlar sağlayabilir ve sizler de fenomen olabilirsiniz.

İnstagram'da reels çekmek mantıklı mı diye hala merak ediyorsanız önce kendinizin o reels videolarında ne kadar çok vakit geçirdiğini bir kontrol edin deriz. Türkiye'deki instagram kullanıcılarının %75'i Instagram'da geçirdiği her 1 saatin en az 45 dakikasını Reels alanında geçiriyor. Yani bu da en mantıklı büyüme yolları ve insanların karşısına çıkma yolları arasında Reels'i ön plana çıkarıyor. Satacağınız ürünün, hizmetin veya yapacağınız reklamın en göz önünde olacağı yer günümüzde şüphesiz ki Instagram Reels olmuştur.